Sorularınız için? 0232 440 06 66

Anaokulumuzda Yaşam

BESLENME:
Okulumuzda,öğrencilerimize dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak için gün içinde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir.Yemekler kendi mutfağımızda pişirilir ve uzman diyetisyenimiz tarafından kalori hesapları yapılmıştır.Oluşturulan aylık yemek listeleri,her ay düzenli olarak velilerimize gönderilir.

SAĞLIK:
Gün içerisinde rahatsızlanan öğrencimiz olması halinde,ekibimizde bulunan sağlık bakanlığı onaylı ilk yardımcı sertifikalı öğretmenimiz tarafından ilk müdahale yapılır.Daha sonra derhal aileye haber verilerek,olayın olduğu gibi bilgi aktarımı yapılır.Öğrencilerimize velinin bilgisi ve onayı olmadan asla ilaç verilmez.Hastaneye gidilmesi gereken durumlar oluşursa,velinin tercih ettiği hastaneye götürülür.Antibiyotik kullanması gereken öğrencilerimizin,hastalığının en erken 3.günü okula yollanması,diğer öğrencilerimize bulaşma riskini azaltacağından,konuyla ilgili hassasiyetinizi önemle rica ederiz.

ULAŞIM:

Öğrencilerimizin ulaşımı,okulumuz tarafından belirlenen servislerle yapılır. Servislerde her öğrencinin emniyet kemeri takması zorunludur.Servis hostesleri tarafından kemerlerin takıldığından emin olduktan sonra öğrencilerimiz güvenle evlerinden alınıp,bırakılır.

GÜVENLİK:
Okulumuzda öğrencilerimizin güvenliği esastır. Öğrencilerimiz,okul çıkışlarında aksi belirtilmedikçe sadece ailesine teslim edilir,velisinin bilgisi olmadan asla bir üçüncü kişiyle ayrılmasına izin verilmez.

AKTİVİTELER

YOGA:
Yoga eğitimimiz AYLİN KOÇER tarafından verilir.Çocukların aşina olduğu hayvan isimleri ve objelerle hareketler yaptırılır. Çocukların hareketleri hikayelerle anlamlandırmaları hedeflenir.

SATRANÇ:

Satranç oyunu ve diğer geliştirici oyunlar okul öncesi dönemde çok önemlidir. Düşünmeyi ,dikkati yoğunlaştırmayı hızlı doğru karar vermeyi geliştiren satranç yalnızca bir oyun değil,aynı zamanda bir eğitimdir.

İNGİLİZCE VE FRANSIZCA:

Çocukların dil gelişimi desteklemek ve gelecekte dünya insanı olmalarına yardımcı olmak için oyunlarla ,şarkılarla,drama dersleriyle yabancı dili birleştirip öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyoruz.

DANS:

Çocuklar,kendileri hareketlerle ifade etmeyi çok severler.Müzik eşliğinde dans etmek,hem onları eğlendirir,hem motor becerilerini ve el ve ayak koordinasyonlarını güçlendirir.

YARATICI DRAMA:

Okulumuzda yaratıcılığı ve girişkenliklerini arttırmak için drama dersleri yapılır.Çocukların bireysel farklılıklarını ve yaratıcılıklarını gösterebilecek drama dersleri kostüm ve aktivitelerde daha zengin hale getirilir.

MÜZİK:

Müzik her yaş grubunu sevdiği bir çalışmadır.Bu çalışma sesleri tanımak,ayırt etmek ve ritim duygusu oluşturmak gibi amaçlara eğlence de eşlik eder. Farklı kültürlerin ve dünya müziklerinin tanıtılması hedeflenir.

FAYDALI SEMİNERLER:

Etkili birey ve etkili anne-baba olabilmek için her gün daha bilinçli ve ilgili ailelerle karşılaşıyoruz. Çocuklarımıza daha iyi anne-baba daha iyi arkadaş, daha iyi öğretmen ,daha iyi bir toplum yaratabilmenin ilk basamağı kendimiziz. Kişisel gelişim uzmanımızla sizler ve çocuklarınız için daha ileriye, daha güzele adım atıyoruz. Seminerlerimiz sitemiz üzerinde yayımlanacak ve katılmak isteyen velilerimiz davet edilecektir.

Takip Edin!

                                                                                                                                                                                                


Adres: Adatepe Mah. 1 Sok. No: 26/A Buca / İZMİR


Tel: (0232) 440 06 66

Tel: (0533) 036 46 01


Email: bilgi@minivizyon.net

Top